Jak ocieplić nasze wnętrze?

Wnętrze, które chcemy ocieplić to głównie wnętrze o kolorze szarości, czerni albo bieli. Cegła odzyskana ze starej budowy ociepli mieszkanie jeśli potniemy ją na pasy. Cegła, która została kiedyś wypalona ma inne barwy niż ta współczesna.

Stoły w stylu francuskim są dobrym pomysłem, a wiele sklepów internetowych oferuje takie starocie. Często porządne solidne stoły są zrobione z dębu albo cisu i mają ponad sto lat. Inne meble w tym stylu mają mosiężne gałki, które wystarczy delikatnie potraktować papierem ściernym, co może lekko zniszczyć metal, jednak nie na tyle aby przy następnym użyciu się zniszczyły. Można także na stare meble nakleić okleinę, która będzie zabezpieczać dany mebel, przez co dłużej nam służy.

Skąd brać dobre meble dla naszego wnętrza? Na przykład z pchlego targu, gdzie meble jak i części ozdobne to istne perełki. Często może się okazać, że stół może mieć 100 lat, a nikt o tym nie wie. Część antyków to również małe sanie, których kiedyś używano do kuligów, które były zabawą dla dzieci. Stare deskorolki mogą służyć jako stoliczek z siedziskiem dla małych dzieci. Wystarczy wykręcić kółka, zrobić podstawowy stelaż, położyć deskorolki i stolik gotowy. Stare rozkładane krzesła można zamienić na półki oraz miejsce na wieszaki. Stara, drewniana wyczyszczona z farby czy lakieru drabina może służyć jako półka na książki, wystarczy przywiesić ją na wysięgnikach z dwoma nakrętkami, tak aby sztywno przylegały do jednego z boków drabiny.

Wyczyszczona i polakierowana paleta albo dwie przykręcone do siebie mogą służyć jako podwieszane łózko. Można położyć na wierzch płytę wiórową z kilkoma dziurami, aby położony na tym materac oddychał. Mała szafka biblioteczna może służyć jako schowek na wino czy inne alkohole. Mała, stara, drewniana łódka może zmienić się w stylowe i wygodne bujane łóżko. Stara trampolina i tipi może zmienić się w kręconą się huśtawkę albo łózko na dwór w upalne dni. W stare i zniszczone autko (które już nie da się odnowić bo nie ma części) można wstawić siatkę i przerobić w wybieg dla króliczków lub kur. Wózek sklepowy można zmienić w fotel, tylko żeby kółka zmienić w kółka z hamulcem albo na przyssawki tak, aby nie odjechać. Pudełko (może być drewniane) wypełnij wykałaczkami, a będzie dobrym stojakiem na noże. Stare pojemniki można zmienić jako organizer na kable. Starą niepotrzebną małą lodówkę można zmienić jako mebel, na którym położymy telewizor, a środek to może być połka na play station i wszystkie gry