Złota tęcza na paluszku lub na szyi

Złoto jest cenione i bardzo popularne. Taka tendencja utrzymuje się od dawna zaś nowe stopy złota pozwalają sądzić, że ta popularność będzie utrzymywała się jeszcze przez długi czas. Oprócz tradycyjnego żółtego złota, które można naleźć nie tylko u jubilerów, w sklepach znanych marek, oraz w komisach, coraz częściej można znaleźć również i inne kolory złota.

Jednym z najbardziej popularnych kolorów, który jest chętnie łączone ze złotem żółtym, jest złoto białe. Wykorzystuje się najczęściej w przypadku pierścionków i powstaje najczęściej po przez dodatek innych materiałów, którymi są pallad, bądź też nikiel. Ciekawostką może tu być fakt, że istnieje również złoto czarne. Co prawda jest ono dosyć rzadko spotykane jednak istnieje i powstaje po przez dodatek rodu, niekiedy węgla.

Coraz częściej jednak można spotkać nowe i ciekawe kolory złota, jak chociażby czerwone i zielonkawe. Ich powstanie to efekt odpowiednich proporcji srebra oraz miedzi. Z kolei niebieskie złoto o wyjątkowej barwie, posiada stop, który chronią odpowiednie patenty. Inne stopy złota z takimi materiałami ja aluminium, miedź i inne materiały, pozwalają na otrzymywania między innymi złota w barwie fioletowej, bądź też różowej. Nowe kolory i „odmiany” złota, fascynują nie tylko jubilerów. Dzięki temu powstają pierścionku, zawieszki a nawet naszyjniki w najróżniejszych barwach oraz kształtach. Taka fascynacja dotyczy przede wszystkim osób kupujących jak i inwestorów, którzy w takim złocie widzą możliwość przyszłego odsprzedania z zyskiem.

Już same cena tego typu wyrobów, w dużym stopniu potwierdza tego rodzaju przypuszczenia. Kunszt i pomysłowość projektantów i jubilerów, pozwala na przeplatanie bardzo cienkich elementów ze słota i dodatkowego ich łączenia z innym złotem. Takie połączenie złota żółtego ze złotem białym, różowym bądź niebieskim, sprawia piorunujące wrażenie. Za takie wrażenie i staranny wyrób należy jednak odpowiednio zapłacić. Jest ta praktycznie ze wszystkim, co wykracza poza jakąś utartą normę oraz schemat, co w przypadku żółtego złota, które nabiera praktycznie każdej barwy tęczy, jest szczególnie wyczuwalne. Nad nowymi stopami i kolorami nadal pracują zespoły, które starają się uzyskać inną bardziej ciekawą barwę, zaś złoto nie ma tendencji do dużych spadków swojej cenie.